İnternet Reklamcılığı

İnternet reklamcılığı, kişi ya da kuruluşların sahip olduğu marka üzerinde sunduğu ürün ve/veya hizmetleri internet ortamında, gerçek ve/veya potansiyel müşterileri ile buluşturmak amacıyla yaptıkları reklam çalışmalarının tamamıdır. 

Günümüzde en çok tercih edilen internet reklamcılığı modeli, hem markaları hem de müşterileri mekan ve zaman gibi kısıtlamalardan kurtarmaktadır. Üstelik her bütçeye uygun olarak çalışan bu model, hem küçük hem de büyük markalar tarafından en çok tercih edilen reklam modeli olarak bilinmektedir.

 

İnternet Reklamcılığı Türlerimiz

İnternet reklamcılığı türlerimiz aşağıda listelenmiştir. Müşterilerimize bu alanlarda hizmet vermekteyiz. Genellikle çalışmalarımızı yaparken ekip olarak çalışıyoruz ve bu alanda ciddi başarılar gösteriyoruz. İnternet reklamcılığı alanında hizmet alırken, internet reklam tasarımları konusunda da hizmet almanızı öneririz. Reklam tasarımı genellikle sosyal medya alanında daha çok işimize yarıyor. Bu alanda da profesyonel işler çıkaran tasarım markamız Dukacs size gerekli desteği sağlayacaktır. 

İnternet reklamcılığı çeşitleri;

  1. Arama Motoru Reklamları (SEM)
  2. İçerik Ağı Reklamları
  3. Sosyal Medya Reklamları

 

Arama Motoru Reklamları

Arama motoru reklamları, internet reklamcılığı türleri arasında en çok tercih edilen reklam türüdür. Genellikle Google Ads Reklamcılığı alanında hizmet vermekteyiz. Ancak talebe göre müşterinin belirleyeceği arama motorlarında da reklam çalışmaları sağlamamız mümkündür. Google Adwords reklamları sayesinde gelirini arttıran çok fazla müşterimiz bulunmaktadır. Müşterilimiz genellikle Google Adwords Reklamı verdiğinde Google sıralamasının arttığını düşünür. Ancak böyle birşey ne yazık ki mümkün değildir. Google sıralamanızı arttırmak için SEO Hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Seo Hizmeti konusunda da firmamız bünyesinde uzman ekipler yer almaktadır. Bu alanda da size gerekli desteği sağlamaktan memnuniyet duyarız. 

 

İçerik Ağı Reklamları

Hedef kitlenizin karşısına internette gezinirken çıkarak ürün/marka bilinirliğinizi saplayabilir ve kullanıcıları satın almaya sevk edebilirsiniz. İçerik Ağı reklamları reklam verenlere sağladığı yararlar dışında, geniş bir kitleye ulaşılabilme ihtimalini içermesiyle uzmanlık gerektiren bir iletişim kanalıdır.

Reklamlarınızda yüksek gösterim ve ziyaret oranına sahip olmanız iyi bir reklam kampanyası gerçekleştirdiğiniz anlamına gelmemektedir. Bu sebeple Hedef kitlenizi iyi tanıyıp, doğru mesaj birlikte doğru yerde karşılarına çıkmalısınız.

 

Sosyal Medya Reklamcılığı

Günümüzde dijital medyanın gelişmesi beraber sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişi ve kurumun artmasıyla sosyal medyaya ilgi de arttı ve sosyal medya; sağladığı yüksek etkileşim açısıdan markaların kendilerini gösterdiği önemli platform haline geldi. Sosyal medyada iletişimin, geleneksel pazarlama yöntemlerindeki tek yönlü olmadığını iyi bilerek, kampanya kurgularını bu yönde yapmak marka imajını ve bağlılığını korumayı, geliştirmeyi ve olumlu yönde değiştirmeyi hedefler. Sosyal medya pazarlaması planının önemli bir ayağıdır.

Peki size ne sağlar?

  • Yaratıcı içerik üretimi
  • Uygun gün ve saatlerde paylaşımı
  • Dijital pazarlama
  • Raporlama