SEO Uyumlu Web Sitesi İçeriğinde Olması Gerekenler

Çok iyi biliyoruz ki hiç bir iş yarım kalmamalı ve bir işe başlarken o iş üzerinde çok özen göstermemiz gerekiyor. Eğer bunları yapmaz isek başımıza açılacak zararın ziyanın günahı boynumuza kalacaktır. SEO çalışması içinde bu özen kesinlikle gösterilmesi gerekiyor. Eğer SEO çalışması esnasında Site İçi SEO başarısız ise Dış SEO çalışmaları sizi sadece kısa süreliğine idare edebilir. Yani bir süre üst sıralarda kalırsınız ama hızlı bir şekilde düşüş kesinlikle yaşayacaksınızdır. Bu makalemizin devamında Seo uyumlu bir web sitesi nasıl olmalıdır sorusunu cevaplayan özelliklerden bahsettik.

SEO UYUMLU WEB SİTESİ NASIL OLMALIDIR ?

 1. SEO Uyumlu Web Sitesinin temel kod yapısı HTML 5 + CSS 3 + Jquery yazılım dilleriyle oluşturulması her zaman web siteler için iyi gelecektir. Ardından sitenizde mümkün olduğunca flash animasyonlar kullanmamalısınız.
 2. SEO Uyumlu Web Sitesi tüm cihazlarda uyumlu şekilde çalışır durumda olmalıdır. (Desktop, Mobile, Tablet, Laptop vb.)
 3. SEO Uyumlu Web Sitesinde navigasyon özelliği kesinlikle olması gerekmektedir. Bu sayede ziyaretçiler sitenizde rahat gezebilecek ve Google botları sitenizin bu alanını da incelemiş olacaktır.
 4. SEO Uyumlu Web Sitesi içerikleri kesinlikle özgün ve kaliteli olması gerekmektedir. Tüm içerikler okunabilir, görülebilir şekilde ayarlanması gerekmektedir.
 5. SEO Uyumlu Web Sitesi içeriklerinde H taglarını kesinlikle uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. H1 tagını 1 defa, h2 tagını 3 defa kullanmanız gerekir.
 6. SEO Uyumlu Web Sitesi içeriklerinde CSS sprite tekniğini uygulamanız gerekmektedir. Aynı çalışmayı jquery ve javascript kodları içinde kullanmanız gerekmektedir.
 7. SEO Uyumlu Web Sitesi içeriklerinize kesinlikle iframe gibi içerikler çekmemelisiniz.
 8. SEO Uyumlu Web Sitesi özgün ve ziyaretçiyi yormayan bir tasarıma sahip olması gerekmektedir.
 9. SEO Uyumlu Web Sitenizin alan adı (domain) akılda kalıcı, kısa ve hatta bulabiliyorsanız dillere pelesenk olabilecek bir alan adı şeklinde olmalıdır.
 10. SEO Uyumlu Web Sitesi ziyaretçi ya da kullanıcı ile etkileşim içinde olmalıdır. Herhangi bir form doldurulduğunda ya da bir işlem yapıldığında siteniz kullanıcılara cevap vermelidir.
 11. Web sitenizde w3 html ve w3 css hatalarının olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 12. Web site içinde kesinlikle site haritası olması gerekmektedir.
 13. Web sitesi dinamik olmalıdır ve mümkün olduğunca güncel veri alışverişi sağlanmalıdır.
 14. Web sitenizde RSS beslemesi olmasını öneririz.
 15. Web sitesinin yapısı kolay kullanılabilecek bir yapıya uyumlu olması gerekmektedir.

Tüm bu özellikler tamamlandığında web sitenize artık bir Dış Seo çalışması sağlayabilirsiniz.

SEO hizmeti tekliflerimiz için tıklayınız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir